24.05.2015 - { 02:45 }
ÇSATT’ tan Anzak Konulu Konferans

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin aktif Topluluklarından biri olan Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu etkinliklere yıldırım hızı ile devam ediyor. ÇSATT Anzak konulu bir konferans düzenledi.

9 Mayıs 2008 tarihinde başlayan etkinliğe Çanakkale’ye gönül vermiş ve içlerinde Kenan ÇELİK ile Şahin ALDOĞAN’ ın katıldığı bir grup ÇSATT üyelerine Çanakkale Muharebeleri’ ni özelde 25 Nisan 1915 kara çıkarmalarını aktardı. Araştırmacı-Yazar’ları dinleyen üyeler; Özellikle Anzak tarafını iyi bir şekilde bilen ve önceki hayatında İngilizce Öğretmenliği yaptığı için İngilizce’ yi iyi bilerek İngiliz Savaş Raporları’ nı iyi bir şekilde okuyup anlayan Kenan ÇELİK ile Türk tarafına gönül verip iyi bir şekilde araştıran ve Gelibolu Yarımadası’nı çok iyi bir şekilde bilen Şahin ALDOĞAN’ ı hayranlıkla dinledi. Etkinlik vesilesi ile açılan tanıtım masaları ve sergilenen savaş materyalleri üyelerin ilgisini çekti.

Etkinliklere yıldırım hızı ile devam eden ÇSATT üyeleri 10.09.2008 Çanakkale Muharebeleri Konulu .“Geleceğini Biliyordum” tiyatrosunu Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda sergileyecek.

Haber Tarihi: 09 Mayıs 2008

Fotoğraflar