24.05.2015 - { 02:28 }
ÇSATT Aydın’da

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin aktif Topluluklarından Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu Şiir-Tiyatro Grubu hazırlamış olduğu Çanakkale Savaşları konulu “Geleceğini Biliyordum” tiyatrosunu Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde sergiledi.

ÇSATT Gönüllüleri etkinliği gerçekleştirmek üzere 16 Mart 2008 gece saatlerinde Aydın’a yola çıktı. 17 Mart günü Aydın’a varan üyeler burada üniversiteye giderek akşam gerçekleştirilecek tiyatro için hazırlıklarına başladı. Akşam saat 19.00’da başlayan tiyatroya akın akın izleyici geldi. Burada sergiledikleri “Geleceğini Biliyordum” tiyatrosu seyircileri adeta 1915’e Çanakkale’ye ve Çanakkale’deki siper hayatına götürdü. Emek harcayan ve buraya gelerek tiyatroyu sergileyen ÇSATT üyeleri seyircilerden büyük alkış aldı. Aynı zamanda Çanakkale Savaşlarına çok meraklı olan izleyiciler tiyatro öncesi açılan Tanıtım Masalarındaki ÇSATT’ ın yayınladığı “Şehit’ten Kale’ler” adlı dergiye çok ilgi gösterdi. Tiyatroyu burada sergilemenin gururunu yaşayan ÇSATT üyeleri ise bunun mutluluğunu yaşadılar.

Tiyatro vesilesi ile Çanakkale’den Aydın’a gelen ecdât gönüllüleri halis amaçları doğrultusunda Aydın’da ÇSATT’ ı tanıtmanın gururunu yaşayarak 30.03.2008 tarihinde gerçekleşecek “Güney Arazi Gezisi” ni dört gözle beklediklerini dile getirdi.

Haber Tarihi: 17 Mart 2008

Fotoğraflar