24.05.2015 - { 02:12 }
ÇSATT Mehmet Âkif’ i Hatırlattı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin aktif Topluluklarından Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu (ÇSATT) 2007-2008 Bahar Dönemi etkinliklerine 10.03.2008 tarihinde gerçekleştirdiği Mehmet Âkif ERSOY’ u Anma Programı ile hızla devam ediyor.

Etkinlik 10.03.2008 tarihinde Eğitim Fakültesi Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Etkinlik vesilesi ile açılan tanıtım masaları ÇSATT Ailesi etkinliği izlemek üzere katılan ziyaretçilere ÇSATT’ ı tanıttı. ÇSATT yayınlarına ve Çanakkale Savaşı objelerine ilgi çok yüksekti. Etkinlik sırasında Üniversite Öğretim Görevlilerinden Okt. Halil İbrahim BULAN Mehmet Âkif ERSOY’ un hayatını ve eserlerini anlattı. Sadece İstiklâl Şairi olarak bilinen Mehmet Âkif’ i yakından tanıma şansı bulan izleyiciler aynı zamanda onun şiirlerini ÇSATT üyelerinden dinledi. Keyifli bir zaman geçiren misafirler ÇSATT’ a bu etkinlik için teşekkürlerini sundu.

ÇSATT önümüzdeki hafta Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde Çanakkale Muharebeleri konulu “Geleceğini Biliyordum.”  Adlı tiyatro oyununu sergileyecekler.

Haber Tarihi: 10 Mart 2008

Fotoğraflar