23.05.2015 - { 22:49 }
ÇSATT Üyeleri Gelibolu’da

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin topluluklarından biri olan Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu (ÇSATT) Gelibolu Yarımadası Şehitlik Ziyareti’ ni gerçekleştirdi.

Tüm gününü yarımadada geçiren ÇSATT, küçük bir kafileyle Akademik Danışmanı Niyazi SEZEN ile birlikte 25.11.2007 tarihinde sabah 07.45’de bir araya gelerek Kilitbahir’ e geçti. Kilitbahir Kalesi’nde başlayan etkinlikte sırasıyla; Namazgâh Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Şehitliği, Alçıtepe Köyü, Zığındere Sargıyeri Şehitliği, Kırmızısırt Siperleri, 57.Alay Şehitliği, Conkbayırı ziyaret edildi. Son olarak 25 Nisan 1915’te Anzacların çıkartma yaptığı Arıburnu Koyu’na gidilerek burada etkinlik sonu değerlendirmesi yapıldı. Bu değerlendirme esnasında Topluluk ve etkinliğin öneminden konuşuldu.

Etkinlik sonrasında, Topluluğa üye olan eski ve yeni üyeler söz alarak etkinlikten çok memnun olduklarını dile getirerek ÇSATT’ a minnettar olduğunu dile getirdi. Üyelerden alınan bu güzel dönütler sonrası toplanılarak Çanakkale’ye geri dönüldü.

Haber Tarihi: 25 Kasım 2007

Fotoğraflar