23.05.2015 - { 22:43 }
ÇSATT Anıtkabir’de

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin aktif Topluluklarından biri olan ve etkinlik üstüne etkinlik gerçekleştiren Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu (ÇSATT) 10 Kasım 2007 tarihinde yine Atatürk’ün huzurunda onu yâd etti.

ÇSATT üyeleri 40 kişilik bir kafile ile 9 Kasım 2007 tarihinde gece saat 23.00’da Eğitim Fakültesi’nde araçlara binerek Ankara’ya doğru hareket etti. Yaklaşık 10 saat süren yolculuk sonrasında 10 Kasım’da Ankara’ya varan üyeler saat 08.30 civarında Anıtkabir’e vardı. Burada yapılan tören sonrası Anıtkabir’i ziyaret ettikten sonra Ankara’ya şehir turu gerçekleştirdiler. Akşama kadar gezen ÇSATT üyeleri aynı günün akşamında araçlara binerek Çanakkale’ye doğru yola çıktılar.

Çanakkale Kahramanlarından ve Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü huzurunda anmanın mutluluğunu yaşayan ÇSATT üyeleri Topluluğa, böyle bir etkinlik düzenledikleri için teşekkürlerini sundular. ÇSATT Önümüzdeki süreçte Gelibolu Yarımadası Şehitlik Ziyareti’ nde bulunacak.

Haber Tarihi: 10 Kasım 2007

Fotoğraflar